Galvos skausmas

Pasak tradicinės kinų medicinos, skausmas – tai gyvybinės energijos, tekančios mūsų kūnu, sąstingis. Norėdami panaikinti skausmą, turime išjudinti užsistovėjusią energiją ir atstatyti jos harmoningą tėkmę.

Priežasčių, sukeliančių galvos skausmą, gali būti daug, bet pati populiariausia – netinkamas gyvenimo būdas. Šie trys žodžiai savyje talpina: dienos režimą, mitybos įpročius, judėjimo stoką, sėdėjimą pasilenkus prie išmaniųjų technologijų, stresą, įtampą ir t.t. Tačiau, nereikia pamiršti, kad galvos skausmas gali turėti ir medicininį pagrindą, t.y. būti rimto negalavimo ar ligos simptomu. Tokiu atveju būtina šeimos gydytojo konsultacija.

Galvą gali skaudėti kaktos, pakaušio ar smilkinių srityje. Pasitaiko ir „keliaujantis“ skausmas, kai skauda tai vienoje, tai kitoje galvos vietoje. Tačiau pats nemaloniausias ir sunkiausiai pasiduodantis gydymui yra migreninis galvos skausmas.

Jei galvos skausmo priežastis nėra medicininė, tai pats natūraliausias būdas atsikratyti skausmu yra akupresūra (refleksoterapija arba taškinis masažas). Ją galima taikyti ir suaugusiam, ir vaikui, skiriasi tik paspaudimo stiprumas. Be to, tai puiki priemonė padėti sau.

Žemiau pateikiami taškai, kurie padeda sumažinti galvos skausmą. Vienas taškas veikiamas (spaudžiamas arba tik liečiamas) 1-3 min., paspaudimą derinant su lėtu ir giliu kvėpavimu. Galima rinktis kelis taškus arba naudoti visus (pav. migreninio skausmo atveju).

Prieš spausdami taškus pasistenkite atsipalaiduoti. Masažą kartokite 2-3 kartus per dieną.

GV-16  feng fu
GB-20  feng chi
GB-14  yang bai
EX-HN-3 
yin tang
EX-HN-5  tai yang
BL-2 zan zhu
ST-3  ju liao
LI-4  he gu
KD-26  yu zhong
KD-25  shen cang
KD-24  ling xu

(spausti stipriau)
(spausti stipriau)
(liesti be jokio spaudimo)
(spausti švelniai, kartu galima spausti tašką, esantį 1 cuniu aukščiau)
(švelniai sukti ratus akių link)
(švelniai spausti ir šiek tiek kelti aukštyn)
(spausti stipriau ir šiek tiek kelti aukštyn)
(spausti stipriau)

(spausti visus 3 taškus kartu)

Svarbu. Jei jus kamuoja pasikartojantys galvos skausmai, būtinai pasikonsultuokite su šeimos gydytoju.

Parengta pagal Michael Reed Gach, Ph.D. metodiką.