Rytinis savimasažas

Masažas atliekamas kiekvieną rytą, galima sėdint lovoje. Trukmė: 7-10 min.

Masažo eiga:

1. TING taškų masažas

 1. Kairioji plaštaka (pradedant mažuoju pirštu ir baigiant nykščiu).
 2. Dešinioji plaštaka (pradedant mažuoju pirštu ir baigiant nykščiu).
 3. Kairioji pėda (pradedant nykščiu ir baigiant mažuoju pirštu).
 4. Dešinioji pėda (pradedant nykščiu ir baigiant mažuoju pirštu).

2. Alkūnių ir kelių masažas

 1. Kairioji alkūnė
 2. Dešinioji alkūnė
 3. Kairysis kelis
 4. Dešinysis kelis

3. Riešų ir čiurnų masažas

 1. Kairysis riešas
 2. Dešinysis riešas
 3. Kairioji čiurna
 4. Dešinioji čiurna

1. TING taškų masažas.
Yra po du TING taškus ant kiekvieno piršto.
Nubrėžkite įsivaizduojamas vertikalias linijas abiejose nago pusėse ir horizontalią liniją nago apačioje. Linijų susikirtimo vietose (nagų kampuose)  ir yra TING taškai. Jie spaudžiami gana stipriai, geriausiai nago kraštu. Paspaudimų skaičius turi dalintis iš 3 (6, 9, 12, 15). Jei randate labai skausmingą tašką, jį reikia gerai išmasažuoti.

Pradedama nuo kairiosios rankos mažojo piršto ir einama link nykščio. Po to  – dešinė ranka nuo mažojo piršto iki nykščio. Vėliau seka kairės kojos pirštai, bet jau nuo didžiojo piršto link mažojo. Ir galiausiai dešinė koja nuo didžiojo piršto iki mažojo.

2. Alkūnių ir kelių masažas.
Su dešine ranka apkabiname kairiąją alkūnę. Sukiojamaisiais judesiais į vieną ir kitą pusę ištriname alkūnę (šiek tiek virš ir po ja). Jei kurioje nors vietoje juntamas skausmas, tą vietą reikia paspaudyti neatitraukiant piršto (jokiu būdu piršto nesukioti). Po to taip pat ištrinama dešinioji alkūnė.

Abiem rankom apkabinamas kairysis kelis. Sukiojamaisiais judesiais į vieną ir kitą pusę ištriname kelį (šiek tiek virš ir po juo). Tą patį atliekame su dešiniuoju keliu.

3. Riešų ir čiurnų masažas.
Trynimo būdu sukamaisiais judesiais masažuojami riešai (pirmiausia kairės, po to dešinės rankos) ir čiurnos (kairioji ir dešinioji).

Masažo pabaigoje galima aktyvuoti taškus padedančius sustiprinti energijos ir kraujo reguliaciją. O jei kankina sunkios ar įkyrios mintys, dar spaudžiamas taškas GV-20.