Žmogus – energetinė būtybė

Kas yra žmogus? Atsakymo į šį klausimą ieškojo mūsų protėviai ir vis dar tebeieškome mes. Aišku viena – žmogus nėra tik fizinis kūnas. Jis – energetinė būtybė. Todėl posakiai: „energija liejasi per kraštus“, „neturiu energijos“ ar „išsiurbė iš manęs visą energiją“ šiuo laikmečiu įgauna naują prasmę.

Skirtingai nuo Vakarų medicinos, visos tradicinės Rytų filosofijos ir medicinos kryptys pripažįsta gyvybinės energijos, kurią žmogus gauna iš Visatos, egzistavimą. Tik vadina ją skirtingais vardais: Indijoje – Prana, Kinijoje – Qi, Japonijoje Ki. Nepaisant to, visi Rytų filosofai ir mokslininkai sutaria dėl vieno: gyvybinė energija yra tai, be ko negalėtų egzistuoti jokia gyvybė.

Vakarų moksle žmogaus gyvybinės (vitalinės) energijos egzistavimas ir tai, kad žmogaus kūnas yra ne tik fizinė, bet ir energetinė struktūra, ilgai nebuvo pripažįstamas. Viską aukštyn kojomis apvertė kvantinės fizikos atsiradimas. Buvo moksliškai įrodyti ir net išmatuoti gyvų organizmų skleidžiami virpesiai, energetiniai laukai ir gyvybinės energijos potencialas. Nepaisant to, Vakarų medicinos atstovai vis dar tebeieško ligas sukeliančių priežasčių, bet gana dažnai atsiduria aklavietėje. Todėl jie yra priversti gydyti pasekmes. Tuo tarpu Rytų medicinos specialistai pagrindinę sveikatos sutrikimo priežastį įvardino jau seniai. Pasak jų, tai žmogaus energetinio balanso sutrikimas: gyvybinės energijos trūkumas arba jos sąstingis, kuris atsiranda dar prieš pasireiškiant bet kokios ligos simptomams. Todėl gebėjimas atpažinti energetinį disbalansą įgalina Rytų medikus gydyti ligos priežastis.

Dar vienas, mano nuomone, Rytų medicinos privalumas yra holistinis požiūris į žmogų. Žmogus laikomas neatsiejama Visatos dalimi ir yra įvardijamas kaip sielos, proto ir kūno visuma. Toks požiūris ne tik leidžia lengviau suprasti energetinio balanso ir harmonijos svarbą, bet ir atskleidžia žmogaus gyvybinės energijos išsaugojimo ir puoselėjimo paslaptis.